Hakkımızda ...

SANSEV

2006 yılında opera sanatçıları Nursel-Ahmet Öncül ve diğer sanat severlerin fikirleriyle kurulan SANSEV (Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği) vizyonuna uygun olarak "her yaş için, herkes için sanat’ sloganını hayata geçirmek üzere faaliyet göstermektedir. 

Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Süreyya Operası, Aya İrini, Fulya Sanat Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi gibi pek çok sanat merkezinde, okullarda, kurumlarda ve derneğimizin kendi salonunda konser, gösteri, açık oturum ve söyleşiler gerçekleştirmiştir, bundan sonra gerçekleştirmeye devam edecektir.

SANSEV’in Maltepe’deki merkezinde haftalık toplantı ve etkinlikler düzenlenmekte, bireysel ve toplu çalışmalar ve provalar bu mekandaki salon ve çalışma odalarında yapılmaktadır.

SANSEV, sosyal hizmetlere bağlı kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak buralarda yetiştirilen çocuk ve gençlerimize başta müzik eğitimi olmak üzere sanatla buluşma, sanatta kariyer yapma olanağı sunmaktadır. Yetenekli çocuklara burs vermekte, eğitmekte ve gelişmelerine destek olmaktadır.Opera, koro, orkestra sanatçıları, şefler, besteciler, müzik öğretmenleri, sanat eleştirmenleri ve organizatörlerle sürekli iletişim ve etkileşim içindeki derneğimiz,yetenekleri keşfetmek, geliştirmek ve sanat yaşamını zenginleştirmek üzere toplu ve bireysel çalışmalar yürütmekte, sanatseverlerin de desteğiyle sanatla uğraşmak isteyen herkes için yol gösterici bir adres olmaktadır.

Misyonumuz

Sanatı, paylaşmak isteyen herkes için ulaşılabilir kılmak.

Vizyonumuz

Çocuklar ve gençler başta olmak üzere her isteyenin sanatsal yönünü geliştirebilmesine olanak yaratacak eğitimler, kurslar, aktiviteler gerçekleştirmek. Bireylerin kişisel gelişimine olduğu kadar ülkenin kültür yaşamına da katkıda bulunacak programlarla sanatçıyı sanatla ve sanatseverle buluşturmak. Gençlerimizin içindeki sanatçıyı uyandırmak, sanata gençliğin dinamizmini aşılamak. 

About us...

Founded by opera artists Nursel-Ahmet Öncül and a group of art enthusiasts in 2006, SANSEV (Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği) is aiming to put it's motto "art for all ages, art for everybody’’ into practice, which also summerizes the vision of the organization.

Concerts, performances, panels and conversations are being held in schools, institutes, many art centers like Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Süreyya Operası, Aya İrini, Fulya Sanat Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi and in SANSEV's own hall.

In SANSEV’s center at Maltepe, weekly meetings and activities are organized. The site's hall and rooms accomodates individual lessons and group classes.

SANSEV is collaborating with organizations and institutes tied to social services and offering the children and teenagers there the opportunity to integrate with art or even to follow an art career. Competent students are offered scholarships, educated and supported for their individual improvement. We are in contact with opera artists, choir members, instrument players, maestros, composers, music teachers, art critics and organizers and in our individual and group studies our goal is to discover and educate talents, contribute to the world of art to make it richer and be a guide for everyone who wants to interact with art.

SANSEV Children's Choir, which we are especially very proud of, is the country's leading children's choir in the genre of polyphonic music with it's high musical quality and extensive repertoire.

Our mission

To make art accessible for everyone who wants to share.

Our vision

We are putting our efforts together to provide trainings, classes and activities that everbody, mainly children and teenages, can participate to improve their artistic abilities. We aim to bring the artists and audience together by organizing programs that are valuable for the cultural life in the country. Our goal is to bring the artist in the young individuals out, integrate art and dynamism of youth.